Lietadlá - ULpilot

Photo

Are you ready to fly?

ULpilot
ULpilot

Are you ready to fly?

Book an appointment with Ulpilot
Začíname pilotný výcvik 2021. Kliknite pre viac informácii.
Prejsť na obsah

Ultraľahké lietadlo

Letový výcvik sa vykonáva na modernom celokompozitovom ultraľahkom dolnoplošníku typu FM 250 Vampire. Lietadlo je poháňané spoľahlivým motorom Rotax 912 o výkone 80 ks a je vybavené letovými prístrojmi a modernou avionikou, ktoré okrem iného umožňujú i lety v riadených priestoroch medzinárodných letísk a lety do zahraničia. Zároveň je pre zvýšenie bezpečnosti vybavené záchranným vystreľovacím systémom, ktorý napríklad v Nemecku patrí do povinnej výbavy ultraľahkých lietadiel.  FM 250 Vampire sa tiež využíva aj na vlekanie klzákov.
FM 250 Vampire

Cestovná rýchlosť FM 250 Vampire sa v závislosti od použitého motora a vrtule pohybuje od 140 do 210 km/h. Maximálna neprekročiteľná rýchlosť je 270 km/h. Dolet je podľa typu motora a veľkostí nádrží 700 až 1100 km.
Ultraľahké lietadlo FM 250 Vampire vyrába firma Flying Machines s.r.o.. Tieto lietadlá lietajú vo viacerých krajinách Európy, v USA a taktiež v Ázii a to ako súkromné, ale taktiež i v leteckých školách.
pristavame po lete
Kabína lietadla

Ergonomické usporiadanie ovládacích prvkov v kabíne lietadla a použitie anatomicky tvarovaných sedačiek umožňujú posádke bez námahy absolvovať i dlhšie niekoľkohodinové prelety. Veľkou výhodou, ktorú ocenia piloti hlavne počas navigačných letov a leteckej turistiky, je dopredu odklopný kryt kabíny vyrobený z jemne tónovaného materiálu, ktorý umožňuje takmer neobmedzený výhľad do všetkých strán. Kabína lietadla je vykurovaná, takže je možné lietať i počas chladnejších zimných mesiacov.
ultralahke lietanie
Letisko Boleráz
(pri Trnave)
0903 524 900
info@ulpilot.sk

UL
pilot.sk
Spišská Nová Ves
0903 721 576
telsat@post.sk

Letisko Boleráz
0903 524 900
info@ulpilot.sk

Ultraľahké lietadlo Boleráz
Letecká škola
Návrat na obsah